Muaythai Milli Takımı’na Tebrik Mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Muaythai Büyükler ve 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonası"nı genel klasmanda üçüncü tamamlayan milli takımı tebrik etti.

Goalball Kadın Milli Takımı Paralimpik Şampiyonu Oldu

Goalball Kadın Milli Takımı, Paralimpik Oyunları’nda ABD’yi yenerek üst üste ikinci olimpiyat şampiyonluğunu elde etti.

Goalball takımı altın mücadelesi

Paralimpik oyunlarında madalya sayısı 37"ye yükseldi

Paralimpik Oyunlarında Madalya Sayısı 35"e Yükseldi

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları"nda madalya sayısı 12"ye yükselen Türkiye, oyunlar tarihindeki madalya sayısını da 35 yaptı.

Sevilay Öztürk"ten Yüzme Tarihimizde İlk Madalya

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları yüzmede kadınlar 50 metre sırtüstü S5 kategorisinde Sevilay Öztürk bronz madalya kazandı.

Abdullah Öztürk Paralimpik Şampiyonu

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları"nda masa tenisi tek erkeklerde (Sınıf 4) Abdullah Öztürk altın madalya kazandı.

Paralimpik: Okçulukta İlk Gümüş Madalya

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunlarında ilk gümüş madalyamız, okçulukta geldi.

Masa Tenisinde 3 Bronz Madalya ve 1 Final

Milli para masa tenisçilerimiz Nesim Turan, Ali Öztürk ve Kübra Korkut yarı final maçları sonucunda bronz madalya kazandı.

Zeynep Çelik"ten Bronz Madalya

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları"nda kadınlar judo 57 kiloda Zeynep Çelik, bronz madalya kazandı.

Besra Duman"dan Bronz Madalya

Milli para haltercimiz Besra Duman, Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda kadınlar 55 kilo mücadelesinde 124 kiloluk kaldırışıyla bronz madalya kazandı.

AVRUPA SPOR ŞARTI GÜNCELLENEREK KABUL EDİLDİ

Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU"nun 2021 yılı Ocak yayında katıldığı Avrupa Konseyi 16. Spordan Sorumlu Bakanlar Konferansı"nda güncellenmesi hususunda desteklerini ifade ettiği ve aynı Konferans"ta revize edilmesi uygun bulunan Avrupa Spor Şartı, sportif katılımı arttırmak, sporu herkes için erişilebilir kılmak, sportif dürüstlüğü yaygınlaştırmak, bütün Avrupa ölçeğinde sportif yapılanmanın genel çerçevesini belirlemek, spor organizasyonlarının kalite standartlarını yükseltmek ve ulusal düzeyde spor mevzuatlarının iyileştirilmesini sağlamak gayelerinin rehberlik ettiği revizyon çalışmaları neticesinde güncellenmiş ve Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi"nin CM/Rec(2021)5 sayılı kararıyla kabul edilerek yürürlüğe girmiştir

BAKAN KASAPOĞLU KÜBA CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİSİ İLE GÖRÜŞTÜ

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU, Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Luis Alberto Amorós NÚÑEZ"i 24 Aralık 2021 tarihinde makamında kabul etmişlerdir.

SAYIN BAKANIMIZ MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU’NUN KKTC EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI SAYIN SUNAT ATUN İLE GÖRÜŞMESİ

Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU, ülkemize ziyarette bulunan KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Sayın Sunat ATUN ve beraberindeki heyeti 23 Aralık 2021 tarihinde Bakanlık makamında ağırladı.

TÜRKİYE"DE EV SAHİBİ TOPLULUKLARA VE SURİYELİ MÜLTECİLERE YÖNELİK PSİKOSOSYAL DESTEK PROJESİ TOPLANTISI

Türkiye"de Ev Sahibi Topluluklara ve Suriyeli Mültecilere Yönelik Psikososyal Destek Projesi (MHPSS) hazırlıkları kapsamında İstanbul Sultanbeyli Gençlik Merkezi’nde bir toplantı tertip edilmiştir. Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığı ile Alman Uluslararası İşbirliği Kurumunun (GIZ) iş birliğiyle Türk gençler ile geçici koruma altındaki Suriyeli gençler arasında sosyal uyumun sağlanması ve psikososyal destek faaliyetleri yürütülmek maksadıyla yürütülmesi planlanan projenin hazırlıkları devam etmektedir.

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ FIS TOPLANTISI İÇİN FRANSA"DA

Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdürümüz Ahmet Temurci, Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, Uluslararası Organizasyonlar Dairesi Başkanı Necati Kaplan ve Kayseri Erciyes Kayak Merkezi Genel Müdürü Murat Cahit Cıngı"dan oluşan heyet Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) Başkanı Johan Eliasch ve FIS Genel Sekreteri ile Fransa" nın dünyaca ünlü Courchevel Kayak Merkezinde toplantı gerçekleştirdi.

TÜRK-ALMAN KARMA UZMANLAR KOMİSYONU 25. TOPLANTISI

25. Türk-Alman Karma Uzmanlar Komisyonu Toplantısı Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Sayın Ahmet TEMURCİ başkanlığında, 16 Aralık 2021 tarihinde dijital ortamda gerçekleştirilmiştir.

KORONAVİRUS PANDEMİSİNDEN SONRA GENÇLER İÇİN FIRSATLAR BAŞLIKLI SEMİNER DÜZENLENDİ

Macaristan’ın Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi Mayıs-Kasım 2021 dönem başkanlığı kapsamında 27-29 Ekim 2021 tarihlerinde Budapeşte’de Avrupa Konseyi üye ülkelerinden temsilcilerin ve Avrupa Konseyi yönetici ve uzmanlarının katılımlarıyla “Yeniden Başla, Yenile, Yeniden Katıl” Koronavirus Pandemisinden Sonra Gençler İçin Fırsatlar başlıklı seminer düzenlendi.

UNICEF 75. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ “İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE ÇOCUKLAR” KONULU FOTOĞRAF SERGİSİ İLE KUTLANDI

UNICEF Türkiye Temsilcisi Regina De Dominicis’in ev sahipliğinde Ankara Cer Modern Sanat Galerisi’nde 10 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilen serginin açılışına Bakanlığımızdan Genel Müdürümüz Ahmet TEMURCİ ile Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre TOPOĞLU katıldılar. Sergiye 200’e yakın katılımcı, UNICEF ile yakın çalışmalarda bulunan Bakanlıkların yetkilileri, sivil toplum üyeleri, yabancı misyon temsilcileri, bağışçılar, Birleşmiş Milletler ve UNICEF çalışanları, medya mensupları, çocuklar ve gençler katıldı. Ünlü sanatçı ve UNICEF destekçisi Hadise de serginin açılışında yer aldı.

SAYIN BAKANIMIZ DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU’NUN WADA MÜTEVELLİ HEYETİ ÜYELİĞİ RESMEN ONAYLANDI

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) Mütevelli Heyeti üyeliği, 24-25 Kasım 2021 tarihlerinde Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleştirilen WADA İcra Komitesi ve Mütevelli Heyeti Toplantılarında resmen onaylandı.

AVRUPA KONSEYİ SPOR ETKİNLİKLERİNDE EMNİYET VE GÜVENLİK KOMİTESİ İKİNCİ TOPLANTISI

Ülkemiz açısından 1 Temmuz 2020 tarihi itibariyle yürürlüğe giren "Futbol Maçlarında ve Diğer Spor Müsabakalarında Bütüncül Emniyet, Güvenlik ve Hizmet Yaklaşımı Üzerine Avrupa Konseyi Sözleşmesi"nin (CETS-218) denetim mekanizması olarak kurulan Spor Etkinliklerinde Emniyet ve Güvenlik Komitesi (T-S4) İkinci Toplantısı 1 Aralık 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.